Miód lipowy z domowej pasieki Zobacz większe

Miód lipowy z przydomowej pasieki

Nowy produkt

Prawdziwy miód lipowy 900 ml. Miodobranie 2018 rok.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

40,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

PRZEDMIOT SPRZEDAŻY:

Przedmiotem sprzedaży jest 900 ml miodu lipowego z miodobrania w 2018 roku.

OPIS PRODUKTU:

Pszczoły zbierają nektar od drugiej połowy czerwca do połowy lipca. Jest to czas kwitnienia lipy drobnolistnej oraz szerokolistnej. Pasieka zlokalizowana jest na skraju parku - zespołu parkowo-pałacowego w Kamieńcu Ząbkowickim. Każdy kto choć raz był w Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim i przechadzał się po parku wie, że głownie rosną w nim okazałe lipy.

Miód, który tutaj oferuję jest najprawdziwszym miodem z kwiatów lipy. Ma niezwykły aromat, słodycz przenika się z aromatem kwiatu lipy i ledwie wyczuwalną goryczką. Miód lipowy jest złocisty i długo utrzymuje się w formie płynnej. Jednak w przeciągu miesiąca lub dwóch zacznie się proces krystalizacji - jest to naturalny etap.

KAŻDY NATURALNY MIÓD W OKRESIE ZIMOWYM MA STAŁĄ SKRYSTALIZOWANĄ FORMĘ. Jeśli w zimie kupujemy miód płynny tzn że był on podgrzewany powyżej temperatury 40C.

Oto kilka przepisów na pyszne i niezwykle zdrowe napoje z miodem:

Napój cytrynowy:
W litrze wody rozpuszczamy 70 g miodu, dodajemy do tego sok z jednej cytryny i starannie mieszamy aż miód się rozpuści. Ten napój jest niezwykle orzeźwiający. Można go stosować w stanach gorączkowych.

Napój odżywczy:
80 g miodu ucieramy z dwoma żółtkami i wlewamy do tego pół litra gorącej herbaty, trzymając całość na wolnym ogniu i stale mieszając. Do napoju można dodać sok z cytryny wg uznania. Napój można pić na ciepło jak i na zimno.

Napój miodowo-drożdżowy:
W szklance wody rozpuszczamy nie więcej jak 10 g drożdży piekarniczych (mogą być też drożdże piwowarskie), dodajemy do tego pełną łyżeczkę miodu, mieszając tak żeby miód się rozpuścił. Zostawiamy całość na 30 minut. Po tym czasie otrzymujemy musujący i przyjemny w smaku napój. Polecany przy dużym wysiłku umysłowych i wyczerpaniu nerwowym. Jest to najlepszy napój dla uczniów lub studentów przygotowujących się do egzaminów. Napój ten doskonale regeneruje, dodaje energii i poprawia samopoczucie. Należy pić go nie więcej jak 3 razy dziennie przed posiłkiem.

WYSYŁKA:

Wysyłka w słoiku 900 ml takim jak na zdjęciu.

Wysyłam kurierem.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

UWAGA! Numer telefonu jest potrzebny dla kuriera! Bez numeru telefonu nie realizuję zamówienia!

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Miód lipowy z przydomowej pasieki

Miód lipowy z przydomowej pasieki

Prawdziwy miód lipowy 900 ml. Miodobranie 2018 rok.